TAJK106K010ANJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TAJK106K010ANJ
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP TANT
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Tan Delta :
0.06
ESR :
2200 mΩ
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature (Min) :
-55°C
HTS Code :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
21 Weeks
Negative Tolerance :
10%
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Finish :
Gold (Au)
Terminal Shape :
J BEND
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Size Code :
Polarity :
POLARIZED
Number of Terminations :
2
Capacitance :
10μF
Packing Method :
TR, 7 INCH
Leakage Current :
0.001mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
1mm
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Pbfree Code :
yes
Positive Tolerance :
10%
Length :
3.2mm