DSC5G0200L
Mfr.Part #
DSC5G0200L
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
SC-85
Description
RF TRANS NPN 20V 650MHZ SMINI3
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - RF
Mount :
Surface Mount
Width :
1.25mm
Number of Terminations :
3
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Operating Temperature :
150°C TJ
Factory Lead Time :
10 Weeks
hFE Min :
65
Reach Compliance Code :
Unknown
Max Frequency :
650MHz
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Terminal Position :
Dual
Collector Base Voltage (VCBO) :
30V
Height :
800μm
Package / Case :
SC-85
Max Power Dissipation :
150mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
65 @ 1mA 6V
Gain :
24dB
Transistor Application :
AMPLIFIER
RoHS Status :
RoHS Compliant
Emitter Base Voltage (VEBO) :
3V
Base Part Number :
DSC5G02
Polarity/Channel Type :
NPN
Max Breakdown Voltage :
20V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Gain Bandwidth Product :
650MHz
ECCN Code :
EAR99
Collector Emitter Breakdown Voltage :
20V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Element Configuration :
Single
Transition Frequency :
650MHz
JESD-30 Code :
R-PDSO-F3
Number of Elements :
1
Number of Pins :
85
Transistor Element Material :
SILICON
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
20V
Length :
2mm
Mounting Type :
Surface Mount
Max Collector Current :
15mA
Highest Frequency Band :
VERY HIGH FREQUENCY B
Noise Figure (dB Typ @ f) :
3.3dB @ 100MHz