DEJE3E2472ZB3B
Mfr.Part #
DEJE3E2472ZB3B
Description
CAP CER 4700PF 250VAC RADIAL
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Length :
11mm
Tolerance :
-20% +80%
Depth :
4mm
Capacitance :
4700pF
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lead Pitch :
7.5mm
Voltage - Rated AC :
250V
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.551 14.00mm
Datasheets
DEJE3E2472ZB3B
Murata Electronics DEJE3E2472ZB3B
DEJ 4700pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.433Dia 11.00mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
DEJE3E2472ZB3B Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.433Dia 11.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is E.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEJE3E2472ZB3B Features
a size/dimension of 0.433Dia 11.00mm