DEJE3E2102ZP3A
Mfr.Part #
DEJE3E2102ZP3A
Description
CAP CER 1000PF 250VAC RADIAL
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
HTS Code :
Voltage - Rated AC :
250V
Lead Pitch :
7.5mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Composition :
Ceramic
Length :
7mm
Tolerance :
-20% +80%
Capacitance :
1000pF
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Depth :
4mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Height :
10mm
Lead Style :
Straight
Thickness :
3.9878mm
Datasheets
DEJE3E2102ZP3A
Murata Electronics DEJE3E2102ZP3A
DEJ 1000pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.276Dia 7.00mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
DEJE3E2102ZP3A Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.276Dia 7.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is E.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEJE3E2102ZP3A Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm