DEJE3E2222ZB3B
Mfr.Part #
DEJE3E2222ZB3B
Description
CAP CER 2200PF 250VAC RADIAL
Capacitance :
2200pF
Lead Style :
Formed Leads
Packaging :
Bulk
Thickness :
3.9878mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Lead Pitch :
7.5mm
Depth :
4mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Voltage - Rated AC :
250V
Height :
11mm
Tolerance :
-20% +80%
Series :
DEJ
Lead/Base Style :
Formed Leads
Datasheets
DEJE3E2222ZB3B
Murata Electronics DEJE3E2222ZB3B
DEJ 2200pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.315Dia 8.00mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
DEJE3E2222ZB3B Overview
A 0.315Dia 8.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is E.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEJE3E2222ZB3B Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm