DEJE3E2222ZN3A
Mfr.Part #
DEJE3E2222ZN3A
Description
CAP CER 2200PF 250VAC RADIAL
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Pitch :
7.5mm
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated AC :
250V
Thickness :
3.9878mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Composition :
Ceramic
Lead/Base Style :
Formed Leads
Tolerance :
-20% +80%
Lead Style :
Formed Leads
Packing Method :
Ammo Pack
Height :
11mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Depth :
4mm
Datasheets
DEJE3E2222ZN3A
Murata Electronics DEJE3E2222ZN3A
DEJ 2200pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.315Dia 8.00mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
DEJE3E2222ZN3A Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.315Dia 8.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is E.An unbalanced capacitor has a pitch of 1 (the distance between adjacent threads).
DEJE3E2222ZN3A Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm