DEJE3E2332ZN2A
Mfr.Part #
DEJE3E2332ZN2A
Description
CAP CER 3300PF 250VAC RADIAL
Depth :
4mm
Packing Method :
Ammo Pack
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Voltage - Rated AC :
250V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
-20% +80%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Pitch :
7.5mm
Length :
9mm
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Capacitance :
3300pF
Datasheets
DEJE3E2332ZN2A
Murata Electronics DEJE3E2332ZN2A
DEJ 3300pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.354Dia 9.00mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
DEJE3E2332ZN2A Overview
Ceramic capacitor is 0.354Dia 9.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to E.A capacitor's lead pitch is the distance between adjacent threads, and it is 7.5mm.
DEJE3E2332ZN2A Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm