DEJE3E2102ZN2A
Mfr.Part #
DEJE3E2102ZN2A
Description
CAP CER 1000PF 250VAC RADIAL
Capacitance :
1000pF
Lead Pitch :
7.5mm
Depth :
4mm
Height :
10mm
Tolerance :
-20% +80%
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated AC :
250V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Style :
Formed Leads
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 4 months ago)
E
Length :
7mm
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Thickness :
3.9878mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
Ammo Pack
Datasheets
DEJE3E2102ZN2A
Murata Electronics DEJE3E2102ZN2A
DEJ 1000pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.276Dia 7.00mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
DEJE3E2102ZN2A Overview
A program's size/dimension is 0.276Dia 7.00mm for this device.Its coefficient is E and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.Lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEJE3E2102ZN2A Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm