DEJE3E2222ZA3B
Mfr.Part #
DEJE3E2222ZA3B
Description
CAP CER 2200PF 250VAC RADIAL
Lead Pitch :
7.5mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Depth :
4mm
Radiation Hardening :
Height :
11mm
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Size Code :
Tolerance :
-20% +80%
Lead Style :
Formed Leads
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Capacitance :
2200pF
Packaging :
Bulk
Thickness :
3.9878mm
Voltage - Rated AC :
250V
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Datasheets
DEJE3E2222ZA3B
Murata Electronics DEJE3E2222ZA3B
DEJ 2200pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.315Dia 8.00mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
DEJE3E2222ZA3B Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.315Dia 8.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.7.5mm is the pitch of the lead of a capacitor, which is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
DEJE3E2222ZA3B Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm