DEJE3E2332ZB3B
Mfr.Part #
DEJE3E2332ZB3B
Description
CAP CER 3300PF 250VAC RADIAL
Radial, Disc
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Tolerance :
-20% +80%
Packaging :
Bulk
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-25°C~85°C
HTS Code :
Length :
9mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lead Pitch :
7.5mm
Voltage - Rated AC :
250V
Depth :
4mm
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Datasheets
DEJE3E2332ZB3B
Murata Electronics DEJE3E2332ZB3B
DEJ 3300pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.354Dia 9.00mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
DEJE3E2332ZB3B Overview
This device's program size/dimension is 0.354Dia 9.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
DEJE3E2332ZB3B Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm