DEJE3E2222ZN2A
Mfr.Part #
DEJE3E2222ZN2A
Description
CAP CER 2200PF 250VAC RADIAL
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 4 months ago)
HTS Code :
Lead Style :
Formed Leads
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead/Base Style :
Formed Leads
Depth :
4mm
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
-20% +80%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Lead Pitch :
7.5mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated AC :
250V
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Temperature Coefficient :
E
Packing Method :
Ammo Pack
Height :
11mm
Thickness :
3.9878mm
Datasheets
DEJE3E2222ZN2A
Murata Electronics DEJE3E2222ZN2A
DEJ 2200pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.315Dia 8.00mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
DEJE3E2222ZN2A Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm.This coefficient equals E indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
DEJE3E2222ZN2A Features
a size/dimension of 0.315Dia 8.00mm