DEJE3E2332ZA3B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DEJE3E2332ZA3B
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 250VAC RADIAL
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
DEJ
Tolerance :
-20% +80%
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Size Code :
Multilayer :
No
Mount :
Through Hole
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated AC :
250V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
4mm
Lead Diameter :
600 µm
Temperature Characteristics Code :
E
Capacitance :
3300pF
Composition :
Ceramic
Package / Case :
Radial, Disc
Temperature Coefficient :
E
Lead Style :
Formed Leads
Applications :
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Pbfree Code :
yes
Lead/Base Style :
Formed Leads
Lead Pitch :
7.5mm
Lifecycle Status :
DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
Operating Temperature :
-25°C~85°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness :
3.9878mm
Termination :
Radial
Height :
12mm
Length :
9mm
Datasheets
DEJE3E2332ZA3B
Murata Electronics DEJE3E2332ZA3B
DEJ 3300pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.354Dia 9.00mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
DEJE3E2332ZA3B Overview
A program's size/dimension is 0.354Dia 9.00mm for this device.Its coefficient is E and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.Lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 7.5mm.
DEJE3E2332ZA3B Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm