DE6E3KJ472MN3A
Mfr.Part #
DE6E3KJ472MN3A
Description
CAP CER 4700PF 300VAC RADIAL
Stock
564
In Stock :
564
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm
Length :
12mm
Size Code :
4728
Packing Method :
Ammo Pack
Packaging :
Tape and Box (TB)
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
300V
Safety, Automotive
Depth :
7mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.472Dia 12.00mm
Lead Diameter :
600 µm
Material :
Radial, Disc
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Rated AC :
300V
Tolerance :
±20%
Capacitance :
4700pF
Lead Pitch :
7.5mm
Number of Terminations :
2
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Datasheets
DE6E3KJ472MN3A
Murata Electronics DE6E3KJ472MN3A
KJ 4700pF Ceramic Capacitor ±20% E 0.472Dia 12.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc