DE6E3KJ222MA3B
Mfr.Part #
DE6E3KJ222MA3B
Description
CAP CER 2200PF 300VAC RADIAL
Stock
250
In Stock :
250
Voltage - Rated AC :
300V
Operating Temperature :
-40°C~125°C
E
Feature :
High Voltage
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Lead Pitch :
7.493mm
Package / Case :
Radial, Disc
Terminal Pitch :
7.5mm
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Capacitance :
2200pF
Tolerance :
±20%
Size Code :
3528
Length :
9mm
Width :
7mm
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
300VAC
Datasheets
DE6E3KJ222MA3B
Murata Electronics DE6E3KJ222MA3B
KJ 2200pF 300VAC Ceramic Capacitor ±20% E 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc