DE6E3KJ222MB3B
Mfr.Part #
DE6E3KJ222MB3B
Description
CAP CER 2200PF 300VAC RADIAL
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
KJ
Feature :
High Voltage
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Lead Pitch :
7.493mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated :
300VAC
Terminal Pitch :
7.5mm
Capacitance :
2200pF
Through Hole
Width :
7mm
Voltage - Rated AC :
300V
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±20%
Size Code :
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Length :
9mm
Datasheets
DE6E3KJ222MB3B
Murata Electronics DE6E3KJ222MB3B
KJ 2200pF 300VAC Ceramic Capacitor ±20% E 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DE6E3KJ222MB3B Overview
This device's program size/dimension is 0.354Dia 9.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.In a capacitor, the lead pitch is just the distance (spacing) between adjacent threads.
DE6E3KJ222MB3B Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm