DE6E3KJ332MN3A
Mfr.Part #
DE6E3KJ332MN3A
Description
CAP CER 3300PF 300VAC RADIAL
Packaging :
Cut Tape (CT)
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
300V
Lead Diameter :
600 µm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated AC :
300V
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Length :
10mm
Capacitance :
3300pF
1 (Unlimited)
Depth :
7mm
Formed Leads
Packing Method :
Ammo Pack
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Size Code :
REACH SVHC :
No SVHC
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Lead Pitch :
7.5mm
Datasheets
DE6E3KJ332MN3A
Murata Electronics DE6E3KJ332MN3A
KJ 3300pF Ceramic Capacitor ±20% E 0.394Dia 10.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc