DE6E3KJ102MN3A
Mfr.Part #
DE6E3KJ102MN3A
Description
CAP CER 1000PF 300VAC RADIAL
Tolerance :
±20%
Depth :
7mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Through Hole
REACH SVHC :
No SVHC
E
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Voltage - Rated DC :
300V
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Pitch :
7.5mm
1 (Unlimited)
Lead Diameter :
600 µm
Capacitance :
1000pF
Packaging :
Cut Tape (CT)
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Voltage - Rated AC :
300V
Datasheets
DE6E3KJ102MN3A
Murata Electronics DE6E3KJ102MN3A
KJ 1000pF Ceramic Capacitor ±20% E 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc