DE6E3KJ222MN3A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DE6E3KJ222MN3A
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 300VAC RADIAL
Stock
68
In Stock :
68
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
300VAC
Length :
9mm
Temperature Coefficient :
E
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Multilayer :
No
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
Safety, Automotive
Packaging :
Cut Tape (CT)
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200, X1, Y2
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated AC :
300V
Lead Pitch :
7.5mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
REACH SVHC :
No SVHC
Mount :
Through Hole
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Temperature Characteristics Code :
E
Depth :
7mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Radial, Disc
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.354Dia 9.00mm
Tolerance :
±20%
Lead Style :
Formed Leads
Capacitance :
2200pF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packing Method :
Ammo Pack
Termination :
Radial
Size Code :
3528
Lead Diameter :
600 µm
Series :
KJ
Height Seated (Max) :
0.472 12.00mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Composition :
Ceramic
Datasheets
DE6E3KJ222MN3A
Murata Electronics DE6E3KJ222MN3A
KJ 2200pF 300VAC Ceramic Capacitor ±20% E 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc