DE6E3KJ332MA3B
Mfr.Part #
DE6E3KJ332MA3B
Description
CAP CER 3300PF 300VAC RADIAL
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Feature :
High Voltage
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Length :
10mm
Radial
Voltage - Rated :
300VAC
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Capacitance :
3300pF
Radial, Disc
Width :
7mm
Lead Pitch :
7.493mm
Formed Leads
Terminal Pitch :
7.5mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated AC :
300V
Datasheets
DE6E3KJ332MA3B
Murata Electronics DE6E3KJ332MA3B
KJ 3300pF 300VAC Ceramic Capacitor ±20% E 0.394Dia 10.00mm -40°C~125°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
DE6E3KJ332MA3B Overview
Ceramic capacitor is 0.394Dia 10.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to E.A capacitor's lead pitch is the distance between adjacent threads, and it is 7.493mm.
DE6E3KJ332MA3B Features
a size/dimension of 0.394Dia 10.00mm