DE6E3KJ152MN3A
Mfr.Part #
DE6E3KJ152MN3A
Description
CAP CER 1500PF 300VAC RADIAL
Capacitance :
1500pF
Packing Method :
Ammo Pack
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
8mm
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Rated AC :
300V
Tolerance :
±20%
E
Voltage - Rated DC :
300V
Operating Temperature :
-40°C~125°C
1 (Unlimited)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Width :
7mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Lead Pitch :
7.5mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Datasheets
DE6E3KJ152MN3A
Murata Electronics DE6E3KJ152MN3A
KJ 1500pF Ceramic Capacitor ±20% E 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc