TM3C685M020LBA
Mfr.Part #
TM3C685M020LBA
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 20V 2312
Tolerance :
±20%
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
3.2mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Width :
3.2004mm
Capacitance :
6.8μF
Height :
2.5mm
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
20V
Length :
5.9944mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Min Operating Temperature :
-55°C