TM3C106M020EBA
Mfr.Part #
TM3C106M020EBA
Description
CAP TANT 10UF 20% 20V 2312
Length :
5.9944mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
3.2mm
Voltage - Rated :
20V
Height :
2.5mm
Width :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Capacitance :
10μF
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm