TM3C106K020CBA
Mfr.Part #
TM3C106K020CBA
Description
CAP TANT 10UF 10% 20V 2312
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Voltage - Rated DC :
20V
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Dissipation Factor :
6 %
C
ECCN Code :
EAR99
ROHS3 Compliant
Polarity :
POLARIZED
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Published :
Height :
2.5mm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Pbfree Code :
yes
Weight :
149.997327mg
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Capacitance :
10μF
Mount :
Surface Mount
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Length :
6mm
Ripple Current :
250mA
TANTAMOUNT®, TM3
Leakage Current :
2µA
Depth :
3.2mm