TM3C106K016EBA
Mfr.Part #
TM3C106K016EBA
Description
CAP TANT 10UF 10% 16V 2312
Length :
5.9944mm
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
10μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Height :
2.5mm
Min Operating Temperature :
-55°C
2312 (6032 Metric)
Width :
3.2004mm
Depth :
3.2mm