TM3C106M016LBA
Mfr.Part #
TM3C106M016LBA
Description
CAP TANT 10UF 20% 16V 2312
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Manufacturer Size Code :
C
Width :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V
Height :
2.5mm
Length :
5.9944mm
Depth :
3.2mm
Capacitance :
10μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
High Reliability
Min Operating Temperature :
-55°C