TM3C106M020CBA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TM3C106M020CBA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 20% 20V 2312
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
10μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Molded
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Mounting Type :
Surface Mount
Feature :
High Reliability
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
20V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
2.5mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±20%
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Depth :
3.2mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Manufacturer Size Code :
C
Length :
5.9944mm
Width :
3.2004mm