TM3C106K020EBA
Mfr.Part #
TM3C106K020EBA
Description
CAP TANT 10UF 10% 20V 2312
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
3.2mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
10μF
Height :
2.5mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
20V
Length :
5.9944mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Molded
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
3.2004mm