TM3C106K020LBA
Mfr.Part #
TM3C106K020LBA
Description
CAP TANT 10UF 10% 20V 2312
Tantalum Capacitors
Voltage - Rated :
20V
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Manufacturer Size Code :
C
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
10μF
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Length :
5.9944mm
Height :
2.5mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Depth :
3.2mm
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Width :
3.2004mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C