TM3C106M020HBA
Mfr.Part #
TM3C106M020HBA
Description
CAP TANT 10UF 20% 20V 2312
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±20%
Depth :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
3.2004mm
Height :
2.5mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Capacitance :
10μF
Length :
5.9944mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Voltage - Rated :
20V
Min Operating Temperature :
-55°C