TM3C106K020HBA
Mfr.Part #
TM3C106K020HBA
Description
CAP TANT 10UF 10% 20V 2312
Stock
197
In Stock :
197
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
JESD-609 Code :
e3
Depth :
3.2mm
Length :
6mm
2312 (6032 Metric)
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±10%
REACH SVHC :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Polarity :
POLARIZED
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
No
ECCN Code :
EAR99
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.7Ohm
Published :
2016
Voltage - Rated DC :
20V
Capacitance :
10μF
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Height :
2.5mm