TM3C685M020HBA
Mfr.Part #
TM3C685M020HBA
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 20V 2312
Width :
3.2004mm
Length :
5.9944mm
Published :
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
6.8μF
Height :
2.5mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Voltage - Rated :
20V
Mounting Type :
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
3.2mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Tolerance :
±20%