TM3C685M020EBA
Mfr.Part #
TM3C685M020EBA
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 20V 2312
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated :
20V
Width :
3.2004mm
Capacitance :
6.8μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
2.5mm
Length :
5.9944mm
Depth :
3.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Reliability
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm