TM3C685M020CBA
Mfr.Part #
TM3C685M020CBA
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 20V 2312
Height :
2.5mm
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
20V
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
6.8μF
Length :
5.9944mm
Radiation Hardening :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Tolerance :
±20%
Depth :
3.2mm
Width :
3.2004mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm