TM3C685K020LBA
Mfr.Part #
TM3C685K020LBA
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 20V 2312
Depth :
3.2mm
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
3.2004mm
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
2.5mm
Capacitance :
6.8μF
Length :
5.9944mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
20V