TM3C685K020HBA
Mfr.Part #
TM3C685K020HBA
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 20V 2312
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Width :
3.2004mm
Voltage - Rated :
20V
Capacitance :
6.8μF
Depth :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Molded
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Height :
2.5mm
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
5.9944mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C