TM3C685K020EBA
Mfr.Part #
TM3C685K020EBA
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 20V 2312
Surface Mount
Voltage - Rated :
20V
Depth :
3.2mm
Length :
5.9944mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.9Ohm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Capacitance :
6.8μF
Mounting Type :
14 Weeks
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Width :
3.2004mm
Height :
2.5mm
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C