TM3C476M6R3HBA
Mfr.Part #
TM3C476M6R3HBA
Description
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 2312
Voltage - Rated :
6.3V
Depth :
3.2mm
Capacitance :
47μF
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Length :
5.9944mm
Height :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
3.2004mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.4Ohm
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C