TM3C476M016LBA
Mfr.Part #
TM3C476M016LBA
Description
CAP TANT 47UF 20% 16V 2312
Height :
2.5mm
Published :
Depth :
3.2mm
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Length :
5.9944mm
Capacitance :
47μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Voltage - Rated :
16V
Width :
3.2004mm
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm