TM3C476K6R3EBA
Mfr.Part #
TM3C476K6R3EBA
Description
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 2312
Length :
5.9944mm
Tolerance :
±10%
Depth :
3.2mm
Capacitance :
47μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated :
6.3V
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.4Ohm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
High Reliability
Width :
3.2004mm
Height :
2.5mm