TM3C476K016LBA
Mfr.Part #
TM3C476K016LBA
Description
CAP TANT 47UF 10% 16V 2312
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
14 Weeks
Width :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Voltage - Rated :
16V
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
5.9944mm
Height :
2.5mm
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Capacitance :
47μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
3.2mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm