TM3C476K016EBA
Mfr.Part #
TM3C476K016EBA
Description
CAP TANT 47UF 10% 16V 2312
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Height :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Depth :
3.2mm
Capacitance :
47μF
Length :
5.9944mm
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
16V
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
3.2004mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Molded
Min Operating Temperature :
-55°C