TM3C475M020LBA
Mfr.Part #
TM3C475M020LBA
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 20V 2312
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.3Ohm
Height :
2.5mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Tolerance :
±20%
14 Weeks
Width :
3.2004mm
Capacitance :
4.7μF
High Reliability
Voltage - Rated :
20V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
3.2mm
Length :
5.9944mm
Min Operating Temperature :
-55°C