TM3C475M020HBA
Mfr.Part #
TM3C475M020HBA
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 20V 2312
Height :
2.5mm
Width :
3.2004mm
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
20V
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Capacitance :
4.7μF
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.3Ohm
Depth :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
5.9944mm