TM3C475M020EBA
Mfr.Part #
TM3C475M020EBA
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 20V 2312
Length :
5.9944mm
Depth :
3.2mm
Height :
2.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
4.7μF
Tolerance :
±20%
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.3Ohm
Voltage - Rated :
20V
Packaging :
Bulk
Width :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm