TM3C475K020HBA
Mfr.Part #
TM3C475K020HBA
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 20V 2312
Capacitance :
4.7μF
Published :
Width :
3.2004mm
Depth :
3.2mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.3Ohm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Manufacturer Size Code :
C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Height :
2.5mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
5.9944mm
Voltage - Rated :
20V
Operating Temperature :
-55°C~125°C