TM3C475K020EBA
Mfr.Part #
TM3C475K020EBA
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 20V 2312
Length :
5.9944mm
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
2.5mm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
3.2mm
Width :
3.2004mm
Capacitance :
4.7μF
Bulk
Voltage - Rated :
20V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.3Ohm