TM3C226M6R3EBA
Mfr.Part #
TM3C226M6R3EBA
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Description
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 2312
Manufacturer Size Code :
C
Height :
2.5mm
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
3.2004mm
Length :
5.9944mm
Voltage - Rated :
6.3V
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Tolerance :
±20%
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Bulk
Type :
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
22µF
Depth :
3.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Min Operating Temperature :
-55°C