TM3C226M6R3CBA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TM3C226M6R3CBA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 2312
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Length :
5.9944mm
Height :
2.5mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
6.3V
Factory Lead Time :
14 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Width :
3.2004mm
Feature :
High Reliability
Depth :
3.2mm
Capacitance :
22µF
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Type :
Molded
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm