TM3C226M016EBA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TM3C226M016EBA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 20% 16V 2312
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Length :
5.9944mm
Mount :
Surface Mount
Depth :
3.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Manufacturer Size Code :
C
Height :
2.5mm
Feature :
High Reliability
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
3.2004mm
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Molded
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Capacitance :
22µF
Voltage - Rated :
16V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Factory Lead Time :
14 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.4Ohm