TM3C226K6R3EBA
Mfr.Part #
TM3C226K6R3EBA
Description
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 2312
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
3.2mm
Voltage - Rated :
6.3V
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
C
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
22µF
Width :
3.2004mm
Height :
2.5mm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Length :
5.9944mm